Jeżeli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite i w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, by odkryć, że są w zasadzie smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o pionierskie smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W najwyższym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odnaleźć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych momentach egzotycznych smaków.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i najlepsze polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.