Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. mięso sezonowane Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, ravioli i szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film